2 Tem 2012

KARŞIDAN BAKTIM BİR TANE İÇİNE GİRDİM ŞAHANE !

Bilin bakalım nedir bu bilmecenin cevabı?
 Kolay oldu değil mi ?!
 Tabi ki NAR !

 Ama bu bildiğiniz Nar'lardan epey farklı bir Nar... Boğaza karşı şöööööyle güzeel bir bırannnç keyfi yapalım dediğiniz yahut bir akşam üstü Najito'larınızı dost meclisinde yudumlamak istediğiniz zaman kendinizi rahatlıkla beyaz sandalyelerine atabileceğiniz bir mekan Nar. Evet yine gezgin Melisa yollara düştü, keyifli bir pazar gününü daha keyifli yapan pazar kahvaltısını orijinal bir yerde yapmak istedi. Haftalar öncesine dayanan bir isteğim vardı aslında Nar'a gitmek için..Oraya sürükleyerek getirdiğim arkadaşımın daha önce bana mönüsünü anlatması üzerine iştahım kabarmıştı bi kere! Fark ettiyseniz yemeklerin lezzetinden önce mönüden bahsettim. Çünkü burayı Rumelihisarı sahil boyundaki diğer kafe&restoranlardan ayıran özellik mönüsündeki yemeklerin özgünlüğü mönüsündeki yemeklere Aslı New York'ta, Alper Amsterdam'da, Beril (Ben Hep Burdayım) gibi işletmecinin gizemini çözemediğimiz yakınlarının isimlerini vermesinden geliyordu. Biz önceden bir Adana usulü köy kahvaltımızı erkenden yaptığımız için aslında bir nevi Brunch olmuştu bu bizim için.Karınlar tok olduğundan büyük bir tabağı paylaştık. Paylaştık dediğime bakmayın ama.Bir servisin içinde barındırdığı çeşit çeşit meyveler,ağızda dağılan pancakeler, karamel soslar o denli büyük ve doyurucuydu ki iki kişi bile tıka basa doyduk diyebilirim. Nar'ın kahvaltısını zaten lezzetli yapan da ''tatlı '' kahvaltı olmasıydı. Alışılmışın aksine tulum peynir,dana jambon,parmak patatesin yanına nazikçe eşlik eden waffle hamuru,narenciye reçeli,kimyonlu gouda,emmental hayli egzotik bir tat katıyordu.

 Mekana gelince; sahil kenarında hem deniz havasını püfür püfür hissediyor hem de beyaz ahşap mobilyaları hatta ve hatta masa örtüleriyle kendinizi Bodrum'daki ara sokak meyhanelerinden birinde gibi hissediyorsunuz! Nar cidden denenmesi gereken tatları barındıran bir mekan.

Ha,bu arada unutmadan; Nar diyet mönü alternatifi de sunuyor.Tahıllı ve kuru meyveli müsli ve meyveli yoğurduyla Şeyda Nar'da bunlardan biri :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...