27 Oca 2012

Ağzının Tadını Bilenlere Mükemmel Kahvaltı Önerileri

  Şimdi size kahvaltının İstanbul'daki herkes tarafından bilinmeyen ama sıkı müdavimleri bulunan 2 adresinden bahsedeceğim.Ne hikmetse ikisi de Beşiktaş'ta.Her şeyden önce mütevazi ve sıcaklığıyla sizi saran bu mekanlardan ilki;Pando Amca!
Adından ve fotoğraftan anlaşılacağı gibi tonton bir amca karşılıyor sizi.
Amca pek konuşmuyor sizinle,bakışlarla anlaşırcasına büyük bir sessizlik hakim dükkanda.Mekanımızın asıl adı "Kaymakçı Pando Amca".Çünkü burası kahvaltısından ziyade leziz dondurmaları ve ballı kaymaklarıyla tanınıyor.Dükkana girdiğiniz andan itibaren, eski tip mavi masa ve sandalyeler içinizi ısıtıyor.Sıcak çayınız hemen demlenip güler yüzlü teyzemiz tarafından ikram ediliyor.Kaymaklar ve ballarının yanısıra omleti,kahvaltı tabağı da denenmeye değer olan Pando Amca'nın gerçekten büyük bir müşteri kitlesi var.İşleri büyütme doğrultusunda yapılan tekliflere ise Pando Amca red cevabı veriyor.Çünkü o burayı küçük ve saf haliyle seviyor.Belli ki işin içine büyük sermaye girilince eski samimiyetinin kalmayacağını düşünüyor.

Pando Amca'ya ilk fırsatta gitmek isteyenler için adres: Mumcu Bakkal Sokak,
Beşiktaş Çarşı içi, İstanbulÇİKOLATALI GÖZLEME Mİ?!!

   Yakın bir dostumla çıktığım gurmelik gezimizin Pando Amca'dan sonraki durağı "Kiraz"dı. Kirazda sizi en çok seven ve farklılık yaratansa Çikolatalı Gözleme'siydi. Mekanda bizle yakınen ilgilenen çalışanlardan aldığımız duyumlara göre,diğer gözleme ve krep çeşitleri de bir o kadar güzelmiş.Kirazda  yemekler dışında benim dikkatimi çeken ayrıntılarsa mekanın bir ev kadar samimi oluşunda gizli.Masalara konan amerikan servislerinden,küçük dükkanın sevimli dekorasyonuna kadar her şey sizde  kahvaltınızı uzun uzadıya yapma isteği uyandırıyor.

Gözleme düşkünleri için ;
Kiraz: Köyiçi Cad. Şair Leyla Sok. No: 1/C Balık Pazarı Sinanpaşa Mh. Beşiktaş
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...